Muzykoterapia
 
   
 
 
Muzykoterapia daje możliwości pozytywnego oddziaływania na sferę psychiki jak i na ciało człowieka. Muzyka odpowiednio dobrana do naszych potrzeb odbiorczych może wpływać kojąco, odprężająco, relaksacyjnie na nasz organizm redukując tym samym nadmierny stres i napięcie. Doznania płynące ze słuchania muzyki relaksacyjnej wpłyną pozytywnie na poprawę naszego komfortu życia.

Poniżej kilka płyt, które są propozycją do przesłuchania, być może niektóre z utworów muzycznych zawartych na tych płytach spodobają się odbiorcy, słuchaczowi i będą chętnie słuchane :))

Jednocześnie mogą one stanowić element terapeutyczny (muzykoterapeutyczny) w zaistniałej sytuacji epidemicznej – która to wpływa istotnie między innymi na sferę społeczną i emocjonalną człowieka:


1. Zdzisław Pałaczyński - „W leśnym uroczysku” - muzyka płynąca z natury – to propozycja dla osób ceniących sobie kontakt z przyrodą, na które dźwięki natury wpływają kojąco.


Śpiewu ptaków w połączeniu z muzyką relaksacyjną posłuchać można również na tej stronie:

https://www.youtube.com/watch?v=nIAAOmrsLs0


Poniżej propozycja naukowo zaprojektowanej muzyki. Struktura nagrań utworów muzycznych na tych płytach wzmacnia naszą psychikę w taki sposób by promować szczęśliwszą i bardziej zrelaksowaną sytuację.

2. SonicAid – Hapipiness – Music for the mind

3. SonicAid – Music to Encourage Stress Relief

 

utwory z tych płyt można znaleźć również tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=e4E3tyxyHGw

http://www.solitudes.pl/muzyka-od-a-do-z

4. Dla najmłodszych wiele możliwości wyboru muzyki daje strona internetowa YouTube – tutaj można wyszukać dla swojego dziecka muzykę do zabawy, do tańca, do snu i relaksu.

Polecamy również:

http://www.solitudes.pl/muzyka-dla-dzieci:::71.html

 

 


 
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna
46-200 Kluczbork, ul. Sienkiewicza 20 B
tel./fax 77 418 12 63
e-mail: info@poradniakluczbork.pl

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS